Pazar , 21 Nisan 2019
Anasayfa / Beyaz Eşya / Beyaz Çamaşırlar Kaç Derecede Hangi Programda Yıkanır ?

Beyaz Çamaşırlar Kaç Derecede Hangi Programda Yıkanır ?

Beyazları beyazlarla yıkanır

Beyaz Çamaşırlar Kaç Derecede Hangi Programda Yıkanır , Tüm beyazlar için çamaşır suyu ile toz kullanın Desenli beyazlar için asla çamaşır suyu kullanmayın Tüm beyazlar için çamaşır suyu ile toz kullanın İzin verilen maksimum sıcaklığa kadar yıkayın Dışarıda kurumaya çalışın İzin verilen maksimum sıcaklığa kadar yıkayın.

Beyazlar düzenli, narin ve çarşaflar ve havlular olmak üzere birçok çeşit gelir – ancak hepsinin ortak noktası vardır: Hepsi etkilemek için kusursuz bir şekilde parlak görünmeleri gerekir.Düzenli Beyazlar yıkayın Sıcak suyla yıkamak için etiketli beyaz giysileri bir makineye yerleştirin. Örneğin, pamuk gömlek ve rayon bluz aynı anda yıkanabilir. Makineyi sıcak, normal veya yumuşak bir çalışma konumuna getirin.

Beyazlar kaç derecede yıkanmalı ?

Beyaz Çamaşırlar Kaç Derecede Hangi Programda Yıkanır , Renkli ve beyaz kirli çamaşırlarınız biriktiyse onları muhakkak ayrı ayrı yıkamanız gerektiğini unutmayın. Kullanacağınız deterjan bile farklı türlerde olmalıdır. Bu durumda beyazlarınız daha parlak olacak, renginde herhangi bir değişiklik olmayacaktır. Beyazlar kirleri daha fazla gösterdiği için 60 ve 70 derece arasında yıkanmalıdır.

Ancak kıyafetten kıyafete fark ettiği için kıyafetinizin üzerinde yer alan talimatları okuyup, ona uygun talimatları yerine getirmeniz gerekebilir. Beyazlarınızın üzerinde leke varsa onları çıkartmak için lekenin üzerine direk deterjan döküp makineye de atabilirsiniz. Bunu yaptığınız takdirde beyaz çamaşırlarınızın üzerindeki lekeler kolaylıkla çıkacaktır. Çamaşır suyunu kullanıp, yıpranmasını önlemek için bu yöntemi deneyebilirsiniz.

Çamaşır yıkarken nelere dikkat edilmeli ?

Kumaşın türü Çamaşırlarınızı yıkarken muhakkak kumaş türüne de dikkat etmeniz gerekiyor. Bu duruma örnek verecek olursak polar ve sentetik kıyafetler bir arada kesinlikle yıkanmamalı.

Çok deterjan kullanma

Çok fazla deterjan kullanmak çamaşır suyunun köpürmesine neden olur. Bu durumda çamaşırlarınız yaka ve boyun kısmında köpükler birikebilir. Bu durumda kıyafetlerinizin kirlenmesine neden olur. Kıyafetlerinizin çok fazla kirlenmesini istemiyorsanız çok fazla deterjan kullanmamanızı tavsiye ediyoruz.

Fermuarlara dikkat et

Fermuarlı kıyafetlerin fermuarları açık bırakılmamalıdır. Fermuarların dişleri diğer kıyafetlere zarar verebilir.

Düğmeler

Gömleklerinizin veya düğmeli kıyafetlerinizin düğmelerini açık bırakmalısınız. Aksi taktirde gevşeyip düşmesine neden olabilir. Eğer bir kurutucunuz varsa, yüksek pamuklu ve orta veya düşük sentetik. Alternatif olarak, hepsini birlikte kurutucuya koyabilir ve bitirdikten sonra sentetikleri dışarı çıkartabilirsiniz.

Beyaz Havluları, Çoraplarını Yıkama

Beyaz havluları, çarşafları ve sıcak yıkamayı tolere edebilen çorapları toplayın. Emin değilseniz etiketleri kontrol edin.

Bakım etiketine göre en sıcak sıcaklık ayarını kullanın. Tabakalar ve havlular yoğun olarak kullanıldıklarından kolayca kirlenirler. Suyun kir ve diğer birikintileri temizleyecek kadar sıcak olduğundan emin olmak önemlidir. Su seviyenizi doğru hacim için ayarlayın ve makineyi normal çalışma için ayarlayın.

Ekle Tide Artı Pudra istenirse sizin deterjana. Gelgit Artı Ağartıcı Tozu klor içermeyen bir çamaşır suyu ve patentli ağartıcı aktivatörü içerir; bu, sık kullanılanlarınızı temizler ve beyazlatır ve ayrıca kumaşlara zarar vermeden sert lekeleri de giderir.

Bir kurutucunuz varsa, bu öğelerin hepsini yüksek ısı ile kurutun veya üzerinde aşırı havlu tüysünü istemiyorsanız tabakları ayrı olarak kurutun.

Narin Beyazları yıkayın

Keskin bluzlar, gömlekler veya iç çamaşırlar gibi narin beyaz eşyalar toplayın. Parça yıkanabilir olduğundan emin olmak için kumaş bakım etiketlerini gözden geçirin. Tavsiye edilen yıkama sıcaklığı ve kurutma yönteminin yanı sıra makinede veya el ile yıkamanın önerildiğine dikkat edin.

Makine, en narin beyazları soğuk suda yıkamaktadır. Su seviyesini ayarlayın ve çamaşır makinesini yumuşak veya hassas ayarlayın. Kullanılması Tide , hatta soğuk ayarlarla mükemmel sonuçlar elde herhangi bir sorun olmamalıdır.

Beyaz Çamaşırlar Kaç Derecede Hangi Programda Yıkanır Narin iç çamaşırları veya özellikle “yalnızca elle yıkamak” etiketli eşyaları elle yıkayın. Küçük bir miktar deterjan bir küvete, bir kovaya veya bir soğuk su batarya içine sürünüz ve sonra elbiselerini akan suyun altında durulayıp durulayın. Kuru ütülenir veya kurumaya bırakarak inceltir. Etiketleri kontrol edin.

Hakkında Uzman

Göz Atabilirsiniz

Fırınımın kapısı neden kapanmıyor ?

Fırınımın kapısı neden kapanmıyor ? Fırının kapanması zor mu, imkansız mı? Fırın kapısı kapanmıyor? Fırınımın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi