Pazar , 21 Nisan 2019
Anasayfa / Beyaz Eşya / Bebek Çamaşırları Nasıl Yıkanmalı
Bebek Çamaşırları Nasıl Yıkanmalı
Bebek Çamaşırları Nasıl Yıkanmalı

Bebek Çamaşırları Nasıl Yıkanmalı

Bebek çamaşırlarını nasıl yıkamalıyım

Bebek Çamaşırlarını Nasıl Yıkanmalı Bebek giysileri diğer çamaşırlar ile karıştırılmadan yıkanmalı ve yıkama yapılırken bebek çamaşırları için özel olarak üretilen deterjanlar tercih edilmelidir. Diğer çamaşırlarda olduğu gibi, çamaşır makinasında, yıkanacak çamaşırın türüne uygun program seçilmeli ve bu programın izin verdiği en yüksek sıcaklıkta yıkama yapılmalıdır.

Halıları ve koltuk döşemelerini nasıl temizlemeliyiz?

Halılarınızı temizlemeye başlamadan önce elektrik süpürgesi yardımı ile üzerinde biriken tozları temizleyiniz. Bebek Çamaşırlarını Nasıl YıkanmalıDaha sonra, halı temizliğinde, halılar için özel olarak hazırlanmış halı şampuanları tercih edilmelidir. Elde ve makinede kullanıma olanak veren farklı seçenekleri ile halı şampuanı kullanarak halılarınızı temizleyebilirsiniz.

Koltuk ve döşemeleri temizlerken  Sıvı Arap Sabunu gibi çok amaçlı temizleyiciler kullanılabilir. Bu işlem yapılmadan önce, döşemenin görünmeyen bir kısmında çok amaçlı temizleyici test edilmeli, daha sonra tüm yüzeye uygulama yapılmalıdır.

Tülleri nasıl bembeyaz yaparım ?

Tülleri yıkarken yıkama sıcaklığına dikkat edilmelidir. Çamaşır makinenizin tül perdeler için programı var ise o programda, veya 30-40 C sentetik programda yıkanmalıdır. Tül perdeler ile birlikte başka çamaşırlar yıkanmamalıdır.

Alerjik reaksiyon olasılığını azaltmak için renk, boya, parfüm veya parfüm içermeyen bir deterjan kullanın. Bebekler için yapılmalı veya açık ve özgür olarak etiketlenmelidir.

İpucu : İlk kıyafetten önce veya ilk kez kullanmadan önce tüm giysilerini yıkayın; yeni veya elle alakalı olsun, American Academy of Pediatrics (AAP) ‘a tavsiyelerde bulunur . Çamaşırcı bir uzman olan Mary Marlowe Leverette, “Bazı üreticiler giysileri netleştirmek için bitiş kimyasalları kullanıyorlar ve bebeğin derisine zararlı olabilir” açıklamasını yaptı. “Ayrıca, ürünler yurtdışında üretilmiş olsaydı, bazı ülkeler, küf, küf ve bakteri gelişimini azaltmak için nakliye sırasında formaldehit gibi kimyasalların bir koruyucu olarak kullanılmasına izin veriyor” dedi.

Ve bebeğin hayatındaki diğer öğeleri de unutmayın. Kentucky Üniversitesi’nden bir tekstil danışmanı ve profesör Dr. Elizabeth Paskalya, “Yatak pedleri, çarşaflar, battaniyeler ve bebeğin derisine doğrudan temas eden başka herhangi bir şeyin kullanılmadan önce yıkanması önemlidir” dedi. Bebeğin, çevreye uyum sağlamak için zamana ihtiyacı olan hassas cildi ile doğduğunu da ekliyor. “Bebeğin cildini sertleştirmek için zaman vermelisin” diyor.

Hakkında Uzman

Göz Atabilirsiniz

Fırınımın kapısı neden kapanmıyor ?

Fırınımın kapısı neden kapanmıyor ? Fırının kapanması zor mu, imkansız mı? Fırın kapısı kapanmıyor? Fırınımın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi